Autoři

Kdo stojí za projektem PPC Novinky?


Robert Štípek *1979
Pokud nedohlíží na PPC kampaně svých klientů cestuje rád po zemích vzdálených. Postřehy ze svých cest vypráví prostřednictvím svého Cestovatelského deníku.

Příběh: Zkušenosti s PPC naplno odstartoval v rámci agentury Outrider, která zajišťovala PPC reklamní kampaně pro své tři mateřské nadnárodní mediální agentury – Mediaedge:cia, Mindshare a Beyond Interactive. Měl tak příležitost podílet se na kampaních pro klienty jako T-Mobile, Telefonica O2, Škoda Auto, Nike, Ford…

Začátkem roku 2008 přijal nabídku Seznam.cz a jako PPC optimalizátor vytvářel kampaně pro přímé klienty Sklik.cz. Podílel se na přípravách projektu Sklik Partner a následně vedl tým PPC specialistů pro významné klienty. Pod rukami mu prošly stovky kampaní od drobných inzerentů po firmy jako Student Agency, Exim Tours nebo GE Money Bank.

Od podzimu 2009 nabízí své zkušenosti na volné noze pod značkou PPCreklamy.cz jako konzultant a PPC specialista. To mu umožnilo stát, mimojiné, za kompletními PPC kampaněmi Alza.cz (7/2010 – 8/2011).

Český PPC reklamní trh zná jak z pohledu klientů, tak také z pohledu agentur či samotného reklamního systému.


Ondřej Sova *1986
Nejčastěji jej potkáte na koncertních pódiích jako kytaristu kapely Five O’Clock Tea. Kytaru ale rád vymění i za spoušť fotoaparátu.

Příběh: S PPC reklamou se poprvé setkal v roce 2007, když nastoupil do společnosti Seznam.cz kde pracoval v oddělení Sklik.cz. Nejprve jako optimalizátor PPC kampaní a po dvou letech jako vedoucí týmu pobočkových optimalizátorů. Osvojil si tu základní i pokročilé postupy při zakládání PPC kampaní v tomto systému.

V roce 2009 využil příležitosti pracovat v renomované agentuře H1.cz jako PPC specialista pro malé a střední klienty. Rozšířil si zkušenosti o plánování strategie a pokročilé postupy v Google AdWords. Díky možnosti učit se od špiček v oboru se poté stal školitelem PPC reklamy. Měl možnost pracovat s klienty jako Kytary.cz nebo Hanibal.cz.

Od roku 2010 s pracuje jako PPC specialista s Robertem Štípkem, který mu nabídl účast na projektu PPCreklamy.cz.