Gmail Sponsored Promotions – První beta inzerenti v ČR

>Gmail Sponsored Promotions je nová beta od Googlu. V ČR ji testují první inzerenti včetně Mall.cz. Reklama, která se tváří i chová jako reklamní email? Jaké další formy reklamy nás v AdWords ještě potkají?

– První zmínka o GSP v ČR přišla před týdnem. Nyní se objevily inzeráty v Gmail schránkách českých uživatelů.
– Reklama se zobrazuje pouze v Gmail záložce „Promotions“ (Promo akce). Pokud ji má uživatel deaktivovanou, nezobrazí se mu.
– Reklama není jen text, který poutá v záhlaví klasických emailů. Lze ji prokliknout a načíst plnohodnotný „newsletter“, který vypadá jako klasický reklamní email.
– Reklama je placena za kliknutí a rozbalení „reklamního emailu“
– Cílení je možné na Zájmy, Klíčová slova, Domény (uživatel dostává emaily z domény XY), Prodeje (vzorec nákupního chování uživatelů), Vlastní emailové seznamy a Zaměstnání (profil zaměstnání uživatele)
– GSP je v zahraničí v beta testu už od léta 2013.

Za screenshot i oficiální české odhalení díky @pslavik.

Další screenshoty zobrazující reklamu po otevření/prokliknutí. Zobrazí se „klasický“ newsletter. Zajímavostí je také tlačitko „uložit/přeposlat“, kde statistiky ze zahraničí ukazují, že uživatelé tato komerční sdělení skutečně přeposílají.

7 komentářů k článku: Gmail Sponsored Promotions – První beta inzerenti v ČR
 1. Marek Žáček Odpovědět

  Roberte ještě doplním, že do GSP spadá ještě jeden důležitý formát. Když jsi v detailu mailu (nemusí být ze záložky Promotions), objevuje se na pravé straně banner s doprovodným textem. Když na ten banner klikneš, otevře se jakoby email s celou nabídkou, de facto newsletter.

  Takto se déle objevuje kampaň na vizitky od Vistaprint.cz. Nyní tam vidím Mall.cz

 2. Robert Odpovědět

  Diky Marku za doplneni. Zajimave. Rozhodne se PPC marketeri nebudou nudit. A vubec, muzeme si jeste vubec rikat „PPC“ marketeri? Vzdyt uz to davno prekracuje bezne PPC hranice…

 3. Marek Žáček Odpovědět

  Roberte, souhlasím s Tebou. To co na nás AdWords za poslední roky chrlí, je neuvěřitelné. Více to záměrně nechci rozvádět a porovnávat s jinými obory, aby se zde nerozpoutal nějaký flame:)

 4. Matěj Slavík Odpovědět

  Jo, to za nás nebylo… ;)
  Spíše by mě zajímalo, kdy se lidi naštvou, protože reklama se nás valí už úplně všude…

  • Marek Žáček Odpovědět

   Matěji, aby se lidé nenaštvali, je nutné dělat reklamu chytře. Remarketing, ne příliš časté zobrazování stejných inzerátů atd atd. To je i důvod, proč Google na druhou stranu přichází s novinkami, které nám pomáhají lépe cílit a „neotravovat“.

 5. Michal Odpovědět

  Je už moznost tímto způsobem normálně inzerovat nebo je to jen pro vybrané?

  Díky za info.

  • Robert Štípek Odpovědět

   GSP je stale v beta testu. Testovat tak mohou stale jen vybraní inzerenti.
   Je mi lito.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Zadejte vaše jméno, email a komentář.