mClick – Nový český PPC reklamní systém

Společnost Chovanec Media dnes oznámila chystané spuštění nového PPC reklamního systému pod názvem mClick. Ten by měl zahájit provoz v „říjnu letošního roku“. Reklama bude cílena kontextově, avizuje možnost sledování konverzí a také mobilní verzi svého administračního rozhraní.

Na první pohled je patrné, že nejde o ledajaké plácnutí do vody. Náhledy administrace, které máme k dispozici, představují graficky přehledné funkce. Ať už jde o kampaně, detail webu, nebo samotná přihlašovací stránka.

Obrázky, ani přislíbené funkce, však neříkají nic o kvalitách systému samotného a to především o přesnosti a efektivnosti kontextového cílení. A ikdyž bude mClick pohánět skvělý motor, stále má před sebou nezanedbatelnou překážku – získat inzerenty. Aby měl systém inzerenty, potřebuje dostatek reklamního prostoru, kde je možné reklamy zobrazovat. Tedy partnerských webů mClicku. Ti zase mohou čekat až bude dostatek inzerentů. Jak se s tímto úskalím mClick popere ukáže jen čas.

11 komentářů k článku: mClick – Nový český PPC reklamní systém
 1. Radomír Vychodil Odpovědět

  Zajímavé je, že hned v tvém dalším postu na Twitteru je článek, hodnotící situaci s umělými negativními referencemi například na půjčky, ve kterých je společnost Chovanec Media ne tak zrovna v dobrému světle… Takže ten je otázka, co si o novém systému myslet… :)

 2. robert Odpovědět

  Ano, retweetoval jsem clanek zminujici jine podivne aktivity firmy Chovanec Media. Uvidime co z toho bude…

 3. Míra Odpovědět

  Hmm, vypadá to zajímavě. Ten screen co je v článku napovídá že to bude uživatelsky asi o něčem jiném než jsem zvyklý v Adwords nebo Skliku. Trochu mi to připomíná internetové bankovnictví od Air Bank, což je v současnosti trend, který mně osobně se zamlouvá. Co se týče článku na lupě, tak ten mě celkem pobavil. Nejvíc asi pasáž o tom, že na nějakým jejich portále jsou pouze 3 restaurace, přitom jich tam je přes 200 apod :-) Z mýho pohledu tendenční záležitost ze strany pisatele v lupa.cz. Nevíte kdy má být nasazení aplikace? Na webu jsem jiné informace nenašel, pouze web http://www.mclick.cz kde jsou jenom náznaky. Díky Mirek

 4. robert Odpovědět

  Míra: Nechtel jsem clanek na Lupe nijak explicitne uvadet. Priznejme si, ze zas tak tendencni neni, ale to neni podstatne. Bavime se o novem projektu, ktery jiste stal nejake usili a dejme mu sanci.

  PS: Doporucuji zucastnenym na projektu mclick.cz do diskuze prilis nezasahovat, respektive jimi nemanipulovat. Za vecne odpovedi k projektu budu rad :-)

 5. UnBreakable Odpovědět

  Co jsem slyšel tak přítomnost seznamu na českém trhu nutí google, sypat do České Republiky nejnovější featury, které pro svůj vyhledávač udělají. To samé se určitě týká i adwords, protože i na poli PPC reklamy mu seznam konkuruje. Pokud má přibýt další konkurence a má být dokonce kvalitní, nebo nabízet něco nového, tak nemám nic proti.A jako uživateli mi je celkem jedno kdo za projektem stojí, protože tak jako tak z toho jako uživatel výjdu nejlíp. Držme službě palce, ať se google trochu zapotí :)

 6. Breakable Odpovědět

  Mclick je podvod podvodníka Martina Chovance z Pardubic. Zde je něco o jeho podvodech http://www.podvodne-firmy.com/ a taky o něm bylo několik reportáží např. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/210452801240002/titulky/ on nebo jeho bílí koně figurují v desítkách firem. Mclick je dalším podvodem jak ukrást lidem peníze. Chovanec group, chovanec media, chovanec capital, bundes finanzierung, money broker atd.

  • Robert Odpovědět

   Jen bych rád dodal, že jsem nechtěl projekt, za kterym zda se byl jisty kus prace, predem odsuzovat poté, co zmínky o historii Martina Chovance vyšly najevo. O podivnem chovani v minulych letech neni pochyb, o tom jaky bude mClick to vsak nemusi nic vypovidat. Stejne tak komentare, ktere na uvedenou skutecnost upozornuji a jsou zamerne posilane ukryté za anonymizer.

 7. lump Odpovědět

  nový mclick mi přijde docela zajímavý a celkem i věřím v jeho rozšířením, i když to nebude jednoduché. více jsem se tomuto tématu věnoval na svých stránkách lump.vyjimecny.cz/mclick.html

 8. petr Odpovědět

  Škoda že to byla jenom banda zlodějů. Ale naštěstí takový nejsou všichni třeba https://www.adklix.cz je výborná služba.

 9. Fantomas Odpovědět

  Dalsi podvod

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Zadejte vaše jméno, email a komentář.