Redesign, nové funkce – AdWords editor 11.

Včera večer vyšla nová verze Google AdWords editoru. A nejedná se jen tak o nějakou aktualizaci.

adwords editor

Aplikace prošla redesignem a hned po instalaci překvapí možnost volby výchozího nastavení zakládaných kampaní. Lze nastavit jak jazyk, tak geografické cílení. Toto nastavení lze kdykoliv změnit a to včetně výchozího cílení kampaní do různých sítí.

Nový editor je hlavně o vyskakovacích oknech. Pokud budete hledat roletku s přepnutím do jiného účtu, tak tu v novém editoru nenajdete. Nahradilo ji tlačítko účty a nově se další účet otevře do nového okna.

Koncepty kampaní – jsou opravdu pryč? Možná je tato funkce někde skryta, ale na první pokus jsme ji nenašli.

Tlačítka zpět a opakovat – konečně funkční možnost navrácení změn. Zatímco v minulé verzi se rovnalo tlačítko „zpět“ ruské ruletě, tak nyní si jednoduše můžeme zvolit, jak moc se chceme vrátit, nebo naopak posunout dopředu.

Snímek obrazovky 2014-12-10 v 23.30.48

 

Levý sloupec je nově rozdělen na dvě části. Horní část klasicky zobrazuje kampaně a sestavy v podobě složek. Do spodní části se přesunula hlavní nabídka, kterou bylo možné zvolit úroveň, na které se uživatel nachází (kampaň, klíčové slovo, sestava), včetně všech nastavení (umístění cílení na věk, publika atd..).

Například po kliknutí na umístění se zobrazí vyskakovací okno, které zobrazuje použitá umístění v účtu, kampaních nebo sestavách. V nich můžeme hledat a měnit URL adresy.

Snímek obrazovky 2014-12-10 v 23.33.28

V pravé části najdeme také několik změn. Nově se zobrazují defaultně smazané položky. Pokud by vám tato skutečnost vadila, tak toto zobrazování lze vypnout v nastavení.

V hlavním menu se objevilo tlačítko „Nahrazení textu“. Tato funkce je velmi užitečná a není se čemu divit, že si zasloužila vlastní tlačítko. Pod rozbalovací nabídkou, která je součástí, najdeme možnosti nahradit, připojit, změnit nabídky (zvýšení nabídky o x procent) a změnit adresy URL.

Vkládání klíčových slov – změna k lepšímu?

Editace klíčových slov byla v minulé verzi editoru opravdu jednoduchá. Stačilo otevřít okno a psát, nebo vložit ctr+v text.

Nyní tomu tak není.

Nové rozhraní obsahuje sloupce, u kterých určujete jaká data vkládáte. Pokud tedy chcete rychle vložit sadu klíčových slov, tak nejrychlejší způsob je příprava slov v kombinátoru, excelu, notepadu nebo podobných aplikacích a následné vložení do tabulky.

Bohužel ani tak se nevyhnete nastavení typu sloupce.

Snímek obrazovky 2014-12-10 v 23.59.08

Závěr

Nová verze editoru přináší nejen redesign, ale také nový styl práce s tvorbou a správou PPC kampaní. Některé změny jsou z našeho pohledu k lepšímu, některé k horšímu. Jako s každou radikálnější změnou má člověk pocit, že mu něco vadí nebo chybí, nicméně opak může být pravdou. To ovšem ukáže až praxe.

Co se týče stability, tak je rozhodně dobře, že je aplikace je oddělena od staré verze editoru (nejde o aktualizaci). Jen za hodinu experimentování s novou verzí, se bez důvodu odporoučela 3x do věčných lovišť.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti s novou verzí editoru v komentářích.

 

 

 

4 komentářů k článku: Redesign, nové funkce – AdWords editor 11.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Zadejte vaše jméno, email a komentář.